Kuruluş ve Gelişim

Bilişim Eğitim Grubu, temelleri 1996 yılına dayanan, hizmet verdiği sektörlerdeki deneyiminin yanı sıra sahip olduğu ileri teknolojik altyapısı ile her zaman yenilikçiliği ve çağın bir adım ilerisinde olmayı ilke edinmiş, bünyesinde Türkiye’nin öncü ve lider eğitim kurumlarını barındıran bir topluluktur.

Bilişim Eğitim Merkezi www.bilisimegitim.com
InfoLANG Dil Okulları www.infolang.com
Bir İnsan Gelişim Akademisi www.birinsan.com.tr
Digimark www.digimark.com.tr

Bilgisayar ortamında bireye uyarlanmış Türkiye’nin ilk ve Tek Testi CATx

Günümüzde, ölçme ve değerlendirmede yapılan testlerin çoğu kağıt ve kalem formunda uygulanmaktadır. Sınav “geleneksel uygulama” olarak adlandırılır. Bireyler testi, test kitapçığına basılı olarak alır ve yanıtlarını bir cevap kâğıdına kaydederler. Testin başka bir formu yoksa genellikle herkes aynı sorulara yanıt verir. Testlerin bu şekildeki uygulaması, “test uygulama süresinin” ve kullanışlılık özelliğini yeniden gözden geçirilmesini zorunlu hale getirmiştir. Özelliklede, web tabanlı programlardaki yenilikler, yazılımlar aracılığıyla sınavların geliştirilmesine imkan vermektedir.

Günümüzde de artık hemen hemen her alanda kullanılan bilişim teknolojileri sistemleri ile bunlara bağlı olarak geliştirilen yazılımların, sınav ve test sistemlerinde de kullanılması kaçınılmaz hale gelmiştir.

Bu gelişmelere bağlı olarak Bilişim Eğitim Grubunun 20 yıllık tecrübesi ile ortaya çıkan CATx, Türkiye’nin bilgisayar ortamında bireye uyarlanmış ilk ve tek sınav sistemidir.

CATx User Adaptive Nedir?

Türkiye’nin ilk ve tek user adaptive seviye belirleme testi olan CATx; yapay zeka özelliği sayesinde, sınavı kişiselleştirerek kullanıcıya özel bir sistemle en doğru sonuca, en kısa sürede ulaşılmasını sağlayan web tabanlı bir sınavdır.

CATx kişinin bireysel yeteneklerine uyarlandığı için “kullanıcıya uyarlamalı” olarak adlandırılmaktadır. Yapay zeka, uzman eğitmen kadrosu tarafından hazırlanmış binlerce soru içerisinden kullanıcının performans seviyesine en uygun soruları seçerek kullanıcının becerisini ölçmeye rehberlik eder, Testin madde seçim algoritması diğer maddeyi seçmek için aktif hale gelir. Seçilen soru daha önceki performansa bağlıdır. Soru cevaplandıktan sonra anında geri bildirim sağlanır. kullanıcının verdiği cevaplara göre testi sonlandırmaya, verilen sorudan daha zor veya daha kolay bir soru sunmaya karar vererek, seviyenin belirlenmesinde en doğru sonuca ulaşır.

CATx KULLANIM ALANLARI NELERDİR, KİMLER GİREBİLİR?

Sınırsız kullanım alanı, online uygulama, en doğru sonuca ulaşabilme, otomatik raporlama, anında istatistik alma gibi özellikleri ile devrim niteliğinde bir ürün olan CATx’i, tüm organizasyonlar; büyük, küçük tüm işletmeler; kamu kurumları, vakıf ve dernekler, sivil toplum kuruluşları, örgün ve özel eğitim kurumlarının yanında bilgi seviyesini ölçmek isteyen herkes kullanabilir.

Örneğin; İşe alım sırasında adaylara veya mevcut personele kişilik testleri uygulayabilir, Office programları bilgilerini veya yabancı dil seviyelerini ölçebilirsiniz. Mevcut soru havuzunu kullanabileceğiniz gibi kendi sorularınızıda sisteme yükleyebilirsiniz.

Farkımız

 • Türkiye’nin İlk ve Tek User Adaptive Seviye Belirleme Testi
 • Online Sınav Sistem
 • Yapay Zeka ile Güvenilirlik ve Doğruluk Garantisi
 • Her Kullanıcıya Farklı Soru ve Cevap Dizilimi ile Kopyasız Sınav
 • Otomatik Raporlama
 • Kolay Kullanım, Zengin Format
 • Kendi Sınavınızı Oluşturup, Uygulama
 • Kuruma Özgü İçerik Geliştirme
 • Random yada Sabit Sorularla Sınav Oluşturabilme
 • Zorluk Seviyesine Göre Soru Belirleyebilme
 • Sorulara Resim, Animasyon ve Dinleme Materyali Ekleyebilme
 • Sınırsız Soru Bankası ve Kategori Oluşturabilme